گاز رسانی بلای جان مردم بم شد/ شهروند بمی: فرزندم در شعله آتش گاز نشتی سوخت

[ad_1]
گاز رسانی بلای جان مردم بم شد/ شهروند بمی: فرزندم در شعله آتش گاز نشتی سوخت

به گزارش ارگ نیوز؛ یکسال از تاریخی که مسئولین وعده داده بودند گاز را به خانه مردم خواهند رساند میگذرد. در شهریور سال ۹۴ بود که فرماندار محترم شهرستان خبر داد که طبق اعلام شرکت گاز، بخشی از مردم بم تا تیرماه سال ۹۵ از این نعمت الهی بهره مند خواهند شد اما اکنون یک سال از این تاریخ می گذرد و در تیر ماه سال ۹۶ قرار داریم اما همچنان تعداد بسیار محدودی از مردم بم  از گاز شهری برخوردار هستند.

اما این همه ماجرا نیست گاز رسانی در بم دردسرساز هم شده است و کار غیر کارشناسی و غیرفنی و استفاده از پیمانکاران غیر مجرب و غیر متخصص  خساراتی را به مردم وارد کرده است و بهره برداری از پروژه گاز شهری در بم را حالا حالا ها به تعویق انداخته است.

آقای خسرو فر یکی از شهروندان بمی  در گفتگو با خبرنگار ما از واقعه ای اسفناک پرده برداری کرد که پیشتر به طور ضمنی در صحبتهای نماینده مردم بم نیز به آن اشاره شده بود.

وی گفت: در اثر نشت گاز از لوله های گاز به چاه سرویس بهداشتی خانه من هنگامی که فرزندم اقدام به روشن کردن لامپ کرد سرویس بهداشتی دچار انفجار و آتش سوزی شد و متاسفانه فرزند من دچار سوختگی شد.

وی همچنین گفت: زمانی که فرزند من دچار سوختگی شد با اورژانس تماس گرفتم و درخواست آمبولانس کردم اما به من اعلام شد در این خصوص باید خودتان فرزندتان را بیاورید.

این شهروند بمی ادعا کرد: آنچه من مشاهده کردم دلیل این سانحه، نشت گاز از لوله ها بوده است و حتی  زمانیکه مأمورین شرکت گاز برای نشت یابی مراجعه کردند خودشان خصوصا به بنده ابراز داشتند که این لوله به هیچ وجه نباید مورد استفاده قرار می‌گرفت و آنطور که من مشاهده کردم این لوله زدگی های فراوانی داشت و زمانی که عملیات نشت یابی انجام شد مجدد اعلام کردند ۱۰ متر جلوتر هم نشتی گاز وجود دارد.

خسرو فر گفت: پس از این سانحه نزدیک به دو ماه  ضمن اعتراض اجازه ندادم روی لوله را پر کنند و درخواست داشتم که لوله را حتما تعویض کنند اما در آخر زمانی که من فرزندم را برای مداوا به مطب دکتر می بردم روی لوله را  با خاک پر کردند لذا از شرکت گاز و پیمانکاری که لوله های اصلی را درون کوچه ها به کار گرفته است شکایت دارم  و متاسفانه شرکت گاز  در خصوص تعویض لوله ها هیچ گونه پیگیری انجام نداده است.

وی گفت:  پس از آتش سوزی در منزل من توسط  دستگاه نشت یاب در چندین منطقه نشتی هایی مشاهده شد و اکنون حدود ۱۵ میلیون تومان بابت درمان سوختگی فرزندم هزینه کردم اما هیچگونه کمکی به بنده نشده است در حالی که به علت کمبود امکانات درمانی در بم مجبورم هستم فرزندم را هر بار به کرمان ببرم.

انتهای خبر/


نویسنده مطلب: .

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *