کسانی که اکنون در حال بگیر و ببند هستند چرا زمانی که به امام رضا توهین شد واکنش نشان ندادند/ کسانی که در روز قدس به رئیس جمهور توهین کردند شعور سیاسی ندارد/ در خصوص ولایت فقیه با هرکس که مایل باشد مناظره می کنم

[ad_1]
کسانی که اکنون در حال بگیر و ببند هستند چرا زمانی که به امام رضا توهین شد واکنش نشان ندادند/ کسانی که در روز قدس به رئیس جمهور توهین کردند شعور سیاسی ندارد/ در خصوص ولایت فقیه با هرکس که مایل باشد مناظره می کنم

به گزارش ارگ نیوز؛ حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز باشکوه عید سعید فطر در بم با اشاره به شبهه مطرح شده در خصوص ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام توسط رئیس جمهور گفت: برخی انگار نافشان را بریده اند که هرچه یک فرد گفت بر روی چشمشان بگذارند هرچند بر خلاف عقیده ما مسلمانان باشد که در پاسخ باید گفت این غلط است.

وی افزود:  در بحث ولایت علی علیه السلام قرآن و روایات می فرمایند و مراجع عظام تقلید هم توضیح داده اند که ولی خدا را باید خداوند تعیین کند اما شخصی می آید و می گوید امیرالمومنین با انتخاب مردم امامت و ولایت را قبول کرد  لذا ما هیچ کس را متهم به بی دینی نمی‌کنیم بلکه این اظهارات را حمل بر بی توجهی از سوی آن فرد می کنیم.

امام جمعه بم تبیین کرد:  متاسفانه این فرد بعد از آن هم به جای توضیح دادن بیشتر توجیه اظهارات خود را کرد در حالی که اگر اشتباه کرده است باید بگوید اشتباه کرده ام چراکه بحث دین و مذهب جای تعارف ندارد و بنده به عنوان کسی که مبانی فقهی ولایت فقیه را چندین بار در حوزه علمیه تدریس کرده ام و حاضرم با هر یک از علمای شیعه که شک و شبهه ای در خصوص بحث ولایت فقیه و امامت شیعه داشته باشد  در جلسه ای عمومی مناظره کنم  و البته که مراجعه جایگاهشان محفوظ است  و من تنها شاگرد کوچکی برای آنها بوده ام.

وی افزود: ذوق و سیاسی من و شما تا کجا برایمان مهم است آیا باید به قیمت تخریب دین و مرجعیت و ولایت و امثال آن باشد؟  الگوی سیاسی کسانی که در بحث های سیاسی بسیار داغ و حساس هستند کیست؟ آیا بهتر است مقام معظم رهبری سراغ داریم و شخصیت حقیقی ایشان از همه مسئولینی که در کشور هستند سیاسی تر است مسائل را بهتر از همه می فهمد و بهترین مشاوران نیز در اطراف ایشان هستند.

امام جمعه بم ابراز داشت:  تا کی می خواهیم رفتارهای سیاسی مان را بر اساس سلیقه سیاسی داشته باشیم و دیگران را توجیه و تخطئه کنیم و بگوییم هرچه این گروه و این فرد گفت همان بر روی چشممان قرار دارد، خیر این که نمی‌شود چون ما خط قرمزی داریم  که همان راه امام ولایت و رهبری است و هر فرد و  گروه سیاسی که حرفی می‌زند تطبیق می دهیم بر مواضع مقام معظم رهبری  و اگر مطابقت داشت بر روی چشم میگذاریم و اگر غیر از این بود توقع حمایت و نقد نکردن نداشته باشند.

حجت‌الاسلام دانشی به حوادث اتفاق افتاده در راهپیمایی روز قدس در تهران اشاره کرد و گفت: توهینی که در این روز به ریاست محترم جمهوری شد کار بسیار زشت و ناپسندی بود و با هر عینک سیاسی و هر سلیقه سیاسی که بخواهیم این حرکت را بررسی کنیم اصلا قابل توجیه نیست و مقام معظم رهبری با این کار مخالف هستند.

وی گفت:  کسانی که  مرتکب به این کار شدند شعور سیاسی ندارند  اگر انتقادی هم داشتند جای آن راهپیمایی روز قدس نبود فلذا برخورد با عوامل آن برآمدند اما جا دارد یادی کنیم و ببینیم این حوادث از کجا آغاز شد به آیا همان بگیر و ببندی که اکنون دولت در دست کار قرار داده است، وقتی که در فتنه ۸۸ علیه مقدسات ما اهانت شد و اصل نظام و ولایت فقیه زیر سوال رفت و علیه آن شعار دادند چه کار کردید،  آیا امام حسین ع و ولایت فقیه و امام راحل بالاتر است یا رئیس جمهور و روز عاشورا که در آن عده ای سوت و کف زدند.

امام جمعه بم افزود: در همین انتخابات اخیر چه حرف هایی زده شده به چه قیمتی و توهین به جایگاه رهبری، روحانیت و مرجعیت  و سپاه به چه قیمتی صورت گرفت می گیرد؟ و جوانان و اهل سنت را نسبت به مدتینین بدبین می‌کنند و این کارها به چه قیمتی صورت می‌گیرد؟  و  آن زمان که در ایام انتخابات توهین به امام رضا علیه السلام صورت گرفت و در ستاد یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری به امام رضا علیه السلام اهانت شد آیا به شما برخورد، غیرت دینی برخی کجا رفته است؟

انتهای خبر/


نویسنده مطلب: .

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *