همیشه می‌گویم که قرآن زندگی دوباره ای به من داده است/ همیشه احساس می کردم  هیچ عاملی نخواهد توانست من را از این وضعیت خارج کند اما قرآن توانست

[ad_1]
همیشه می‌گویم که قرآن زندگی دوباره ای به من داده است/ همیشه احساس می کردم  هیچ عاملی نخواهد توانست من را از این وضعیت خارج کند اما قرآن توانست

به گزارش ارگ نیوز؛ خانم مظهری صفات بانوی روشندل بمی که حافظ کل قرآن کریم است در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: سال ۸۵ بینایی ام را از دست دادم و یکسال بعد در سال ۸۶ شروع به  حفظ قرآن کردم و در سال ۹۰ موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم.

وی با بیان هدف خود از حفظ قرآن کریم بیان داشت: اتفاقی که در زندگی ام افتاد موجب شد ادامه تحصیل  ندهم و چون افرادی که پیرامون من حضور داشتند فعالین قرآنی بسیار موجهی بودند، علاقه مند به حفظ قرآن شدم و پس از اینکه برکات قرآن را در زندگی مشاهده کردم  حفظ قرآن را ادامه دادم.

وی با توصیه به همنوعان خود گفت: در مرحله اول باید افرادی که پیرامون روشندلان حضور دارند این قضیه  را درک کنند هرچند که در سال اولی که افراد دچار نابینایی میشوند این مسئله باعث شوک روحی آنها می شود اما ادامه دادن این وضعیت اصلاً کار درستی نیست و اطرافیان باید کمک کنند تا آن فرد در مسیر موفقیت قرار بگیرد و پیشرفت آن هم قطعا با خداوند است.

این بانوی حافظ قرآن گفت: به پیشنهاد و توصیه خاله ام در مسیر حفظ قرآن قرار گرفتم و پس از اینکه شروع به حفظ کردم با کمک خانواده و عمویم  این کار را ادامه دادم.

ارگ نیوز:  قرآن چه قدر توانسته است بر شما تأثیرگذار باشد؟

تاثیرگذاری بسیار زیاد بوده است و من همیشه می‌گویم که قرآن زندگی دوباره به من داده است به طوری که من همیشه احساس می کردم  هیچ عاملی نخواهد  توانست من را از این وضعیت خارج کند  اما قرآن توانست.

ارگ نیوز:  آیا قرآن باعث شده است دیدگاه شما نسبت به اجتماع تغییر کند؟

خداوند در قرآن  در آیات مختلف می فرماید من در کنار نیکوکاران و پرهیزکاران هستم لذا وقتی که در قرآن صفات این افراد را می خوانیم می بینیم این افراد کسانی هستند که همیشه در همه عرصه ها افراد خوش اخلاق و خوش رفتار و بخشنده  و با وفایی هستند  لذا وقتی که در قرآن این خصوصیات  را می خوانیم  به سمت افرادی که دارای چنین خصوصیاتی هستند کشیده می شویم و همچنین این خصوصیات در وجود خود فرد نمایان میشود.

وی در پایان افزود: همنشینی با قرآن باعث می شود انسان  زمانی که بسیار آن را بخوانید  و با آن ارتباط برقرار کند یکسری خصایص در وجود او ایجاد می‌شود.

انتهای خبر/


نویسنده مطلب: .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *