رهبری در کشور به اذن الله و رای فقهای جامع الشرایط انتخاب می شود

[ad_1]

به گزارش ارگ نیوز؛ حجت‌الاسلام توکلی امام جمعه موقت شهرستان بم در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی این  شهر با اشاره به هفته حجاب و عفاف ابراز داشت:  مسئله حیا اگر به صورت  لغوی بیان شود به معنی شرم از خطا و گناه است و در بحث اصطلاحی یعنی خویشتن داری و پایداری در برابر هر آنچه که با توحید و هرآنچه که با بندگی خدا منافات دارد لذا باید سعی کنیم گوهری فروزانی که خداوند به ما داده است را برای بندگی استفاده کنیم.

وی افزود:  اگر پاک شدی، دلت به اقیانوس عظیم معرفت امام زمان وصل می شود و اگر زن بداند اصالت در عفت او قرار دارد حجاب را کنار نمی گذرد و اگر بداند حجاب واکسن مقابله با تیرهای زهر آلود گناه است و بداند زن مانند گوهری در صدف است حجاب خود را حفظ می کند.

امام جمعه موقت بم بیان داشت:  زن باید بداند که عفت تنها در ظاهر نیست بلکه در فکر و نگاه، زینت، حجاب و زبان و گوش و تمام اعضا و جوارح است  پس باید مواظب تک تک اعمال خودش باشد.

حجت الاسلام توکلی اظهار داشت:  متاسفانه مشاهده می‌کنیم  که برخی از ملت های مسلمان در مسیر بندگی خداوند قدمی برنمی دارند و جای بسی تاسف دارد که ما میبینیم کشوری که خودش را ام‌القرای جهان اسلام معرفی می کند کسی که خود را خادم الحرمین معرفی می‌کند به مسلمین  یمن حمله می کند و کاری می کند که علارغم همه کشته شدگان بیمارستان های آن ها نیز از بین برود و وبا گریبان چند صد هزار نفر از مردم این کشور را بگیرد و این کشور درحالی ادعای اسلام می کند که می خواهد به اسرائیل پرواز مستقیم داشته باشد.

وی افزود: در روایات داریم که مسلمانان برادر یکدیگر هستند اما برادری کجا و تکه تکه شدن در امت اسلامی کجا  لذا باید به هوش باشید و اگر نمی توانید بدون اذن رهبری در میدان مبارزه با دشمن عملاً تفنگ به دست بگیرید اما می‌توانید در این کشور اتحاد را حفظ کنید چرا که دشمن دوست دارد همان بلایی را که بر سر  سایر امت های اسلامی آورده است بر سر ایران هم بیاورد  برخی از حرف هایی که در این کشور زده می‌شود حرفهای دوست نیست  بلکه حرف دشمن  است.

خطیب جمعه بم تاکید داشت:  نه دولت و نه  قوه قضاییه  و نه مجلس و نه مقام معظم رهبری اختلافی که باعث شود آن را علم کنیم و بر سر یکدیگر  بزنیم ندارند  بلکه در جاهایی کارهایی انجام شده است که باید در آن تجدید نظر شود اما خدای ناکرده نباید بین دو نفر اختلاف بیفتد که هریک بگویند من طرفدار فلان شخص و وفلان موضوع هستم  چراکه این کشور رهبر دارد.

وی با اشاره به  حدیثی از امیرالمومنین بیان داشت: امام علی فرمودند: بسیار سفارش می کنم به رعایت حق مردم، احسان و همدردی با آنها و دوری از خودبینی و بالاتر بینی نسبت به مردم  و اگر احسان نسبت به همسایه وجود داشت شاهد چنین شرایطی در شهر و روستاها نبودیم.

حجت الاسلام توکلی با اشاره به هفته حجاب و عفاف ابراز داشت: روزهای هفته حجاب هر یک به یک نام مزین شده بود اما در واقع همه  شعارهای زیبایی که داده شد باید از مرحله شعار به مرحله شعور برسد و بطور مثال در خصوص تولید لباس های مناسب  بایستی اقدامی جدی شود به طوریکه جوانی می گفت برای خرید شلوار پارچه‌ای مراجعه کردم اما شلوار مناسبی پیدا نکردم و مجبور شدم شلوار جین خریداری کنم.

این خطیب با اشاره به سالروز تشکیل اولین نشست مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر در این کشور به اذن الله و به رای  فقهای جامع الشرایط که خود عالم به دین هستند انتخاب می شود و این افراد حکمشان کاشف الله است و همگان شاهد بودند  که پس از رحلت امام خمینی خبرگان با رای خود چه انتخاب خوبی را برجا گذاشتند.

امام جمعه موقت بم با اشاره به  روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: روز بهزیستی و تامین اجتماعی را گرامی میداریم اما جا دارد که  کار بیشتری  در این زمینه انجام گیرد و من از نزدیک شاهد برخی مسائل هستم.

وی با اشاره به سالروز تحمیل قطعنامه ۵۹۸ افزود:  دنیا در جریان تصویب این قطعنامه  رذالت خود را بار دیگر نشان داد  و امام در این خصوص فرمودند “جام زهر را نوشیدم”  اما  دست عنایت خداوند از  سر این ملت برداشته نشد  و لطف خداوند پس از امام با وجود رهبری مستدام شد  و اگر این کشور قدرت نمی‌یافت آمریکا  و اسرائیل لحظه ای در حمله به آن تعلل نمی کرد.

حجت الاسلام توکلی در پایان با اشاره به سال روز شهادت امام جعفر صادق خبر داد: مراسم سوگواری شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در محل مسجد جامع شهرستان بم با حضور آیت الله حائری شیرازی برگزار خواهد شد و از همه شما برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آورم.

انتهای خبر/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *