در صورت ترویج بی حجابی مفاسد اخلاقی زیاد می شود/ چرا مسئولین همواره به یک سمت می غلتند/ با مردم جنوب استان هیچ عداوتی نداریم

[ad_1]

به گزارش ارگ نیوز؛ حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان با اشاره به سالروز قیام مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب توسط رضاخان اظهار داشت: این ملت برای این که می خواستند چادر را از سر  بانوان ما بگیرند خون داده است لذا اجازه ندهیم دشمن در این تهاجم فرهنگی نرمی که علیه ما شروع کرده است موفق شود که متاسفانه باید گفت تا حد قابل توجهی موفق بوده است و اینها جای غم و غصه دارد و بطوریکه در خانواده‌های مسجدی و اهل نماز هم بی حجابی نفوذ کرده است.

وی افزود: به اصطلاح پاشنه آشیل این فرهنگ مقدس و اسلامی حجاب است و اگر حجاب رفت حیا هم خواهد رفت وبرای آن دختر خانم دیگر مهم نیست که با بدترین پوشش در برابر دید نامحرم قرار بگیرد و در مرد و پدر او هم انگار غیرت خداحافظی کرده است بنابراین اگر  حیا رفت ایمان هم میرود و اگر بی حجابی در یک جامعه رواج پیدا کرد مفاسد اخلاقی هم زیاد میشود  و معضلات خانوادگی و طلاق هم زیاد میشود.

امام جمعه بم گفت: این توطئه استعمار پیر انگلیس است که  توسط خائنانی که در رأس حکومت های کشورهای اسلامی در ایران در ترکیه و در افغانستان قرار داشتند اجرا شد و نتیجه آن هم چیزی شده است که اکنون مشاهده می کنیم پس عزیزان با ملاطفت و نرمی امر به معروف و نهی از منکر در خانواده و طایفه خود داشته باشیم چرا که در قبال آن مسئولیت داریم چنانچه که همین مسئولیت را در قبال ابعاد دیگر زندگی خود و خانواده داریم.

حجت الاسلام دانشی با اشاره به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ابراز داشت: یکی از ابزارهای کوبنده ای که جهان استکبار علیه کشورها از جمله کشور عزیزمان در پیش گرفته است اعتیاد است و متاسفانه ریشه غالب طلاق هایی که صورت می گیرد  اعتیاد است که البته بیکاری و مشکلات دیگر هم هست اما اعتیاد نقش قابل توجهی دارد لذا در بحث پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر، کسانی که در توان شان است با قصد قربت  هرطور که می‌توانند کمک کنند.

وی با اشاره به برخی اقدامات جهادی صورت گرفته در سطح شهرستان ابراز داشت: در هفته گذشته در منطقه تهرود و ابارق طرح هایی افتتاح شد که من به نوبه خودم از مسئولین مربوطه که با مدیریت شایسته و جهادی خود در چند موضوع که در آن منطقه به آن پرداخته شد از جمله بحث آبرسانی  پس از گذشت ۲۰ سال به کشاورزان منطقه تهرود کار بسیار ارزشمندی بود که  موجب شد کشاورزی در آن منطقه احیا شود و ان شا الله این مدیریت انقلابی را همه مسئولان عزیزمان در این دیار داشته باشند.

خطیب جمعه بم بیان داشت: طبق گزارشات مردمی که به من رسیده است دعوا و پرخاشگری هایی بر سر مسافر در تاکسی‌های برون شهری اتفاق افتاده است که در شان مردم شهر ما نیست و نباید توقع داشته باشیم که همه چیز را نیروی انتظامی حل کند و متاسفانه دو شب قبل سه مورد درگیری در این موضوع منجر به رسیدگی پلیس ۱۱۰ شده است لذا باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد و با مدیریت جهادی و انقلابی این‌گونه مسائل را حل کنید.

وی خاطرنشان کرد: آرزوی توفیق برای استاندار محترم و همه مسئولین دارم تا بتوانند به مردم  گوشه گوشه این استان خدمت کنند و فرق نمی‌کند شمال استان یا شرق استان یا جنوب استان باشد.

حجت الاسلام دانشی اظهار داشت: نسبت به خدماتی که برای مردم در گوشه گوشه این استان انجام می شود واقعاً خداوند را شکر گذار هستیم و با مردم جنوب استان هیچ عداوتی نداریم بلکه از سال‌های سال این دوستی و همجواری بوده است و اوج صفا و صمیمیت طی هشت سال دفاع مقدس بین سرداران عزیزی از این دیار و دیار جنوب وجود داشته است و همچنان هم هست اما همچون همیشه می گوییم که مسئولین محترم محرومیت را فقط در دو شهر از مناطق جنوب نبینید که ان شاالله نمی‌بینید.

وی افزود: محرومیت فقط درمنطقه جنوب استان نیست و در شرق استان کرمان هم وجود دارد، درخواست تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی با بیان اینکه کشاورزی در یکی از شهرهای منطقه جنوب با سایر مناطق متفاوت است جهت توسعه کشاورزی در آن مناطق جای شکر دارد.

امام جمعه بم تصریح کرد: توقعی که از مسئولین کشوری و استاندار محترم داریم این است که طوری اقدام نکنند که یک وقت شائبه برای هم استانی ها و همشهری های ما در این دیار به وجود بیاید که مسئولین ما  همیشه به یک طرف می غلتند، زیرا اگر هدف محرومیت زدایی است باید از همه جای استان باشد چراکه مناطق کمتر توسعه یافته در همه جای استان هست و آمار این را می‌گوید و این یک چیز مخفی نیست.

امام جمعه بم در ادامه گفت: مالیات بر ارزش افزوده ی صنایع خودروسازی ارگ جدید که به شهرستان بم اختصاص پیدا می‌کرد طبق مصوبه در مجلس قرار شد که استانی شود اما اینکه نماینده ما در اعتراض به این مصوبه در مجلس چه کار کرده است من نمی‌دانم خودشان اطلاع رسانی کنند، چرا باید این مالیات استانی شود.

حجت الاسلام دانشی اظهار داشت: در حالی که کارگران بمی در ارگ جدید زحمت میکشند چرا باید حاصل زحمتشان به شهرستان‌های دیگر برود و حداقل می بایست تخصیص این مبالغ منطقه ای شود و به شرق استان تعلق بگیرد.

وی اذعان داشت: ادارات کلی در جنوب استان کرمان وجود دارد که ردیف بودجه کشوری دارند و این هم در کنار بی عدالتی های دیگر است و همانطور که خودتان استحضار دارید این یک کار خلاف قانونی بود که در دولت گذشته انجام شد و استاندار وقت هم مداوم به آن طرف می غلتید و اما مبادا استاندار خوش فکر فعلی هم  دچار این مسئله شود.

امام جمعه بم تاکید داشت: در حالی که همه مسئولین فعلی و مسئولین قبلی مدعی عمل به قانون بوده و هستند اما آنها در برابر ادارات کلی که به صورت غیر قانونی تاسیس شد چه کار کردند، نماینده قبلی ما در مجلس در این خصوص چه کار کرد،  نماینده محترم فعلی ما در اعتراض یه تصویب این ادارات کل چه کار کرده است  و چند تذکر به وزرای محترم و رئیس جمهور بابت این کار غیر قانونی دادند.

حجت الاسلام دانشی گفت:  ضمن تشکر از همه اقداماتی که انجام گرفته است اما بی عدالتی ها از سوی هر دولتمرد  و هر دولتی که باشد ناشایست است و آنچه همه توقع داریم توجه به مناطق کمتر توسعه یافته در همه سطوح کشوری و از جمله استانی است.

وی با اشاره به قرارداد نفتی اخیر دولت بیان داشت: در قرارداد نفتی دولت با شرکت نفتی فرانسوی حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد که وارد بیان آن نمی شوم اما نکته قابل  توجهی که برای همه ما روشن است این است که دشمنان قسم خورده این نظام که یکی از آنها فرانسه است برای خدا کار نمی کنند و این کشور کشوری است که چند روز قبل همایش منافقین که دست پلیدشان به خون ۱۷ هزار نفر  از مردم و مسئولین این کشور آلوده است را برگزار می‌کند اما دولتمردان ما چه عکس العملی نشان دادند که این را خودتان شاهد هستید.

امام جمعه بم گفت: انعقاد قراردادی برای مدت زمان ۲۰ سال با کشور فرانسه که سهم ایران از آن ۱۹ درصد است و وزیر محترم نفت اعلام کردند این از آثار برجام است درحالی که قرار نیست هر کاری را انجام دهیم و هر تعامل و ارتباطی را برقرار کنیم به عنوان اینکه می‌خواهیم آثاری برای برجام ایجاد کنیم، منطقی به نظر نمی‌رسد.

انتهای خبر/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *