امتداد فتنه سبز در سال ۸۸ توسط عاملان فتنه ۷۸ در کوی دانشگاه

[ad_1]
امتداد فتنه سبز در سال ۸۸ توسط عاملان فتنه ۷۸ در کوی دانشگاه

به گزارش “ارگ نیوز“؛ روز ۱۸ تیرماه یادآور حوادث تلخ کوی دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۸ است که دست بخشی از سردمداران فتنه سبز سال ۸۸ در آن حادثه تلخ نیز دیده می شود. حادثه ای که  بعد از فتنه روزنامه سلام به وقوع پیوست.

با فرا رسیدن سالگرد آن حادثه تلخ کودتاگران در سال ۸۸ که از هر بهانه ای برای اغتشاش آفرینی در این ایام بهره جسته اند، تلاش نمودند تا آشوب طلبان را در این روز به خیابان‌ها بکشند.

بعد از چندین روز تبلیغات رسانه‌ای همه جانبه، عده ای از آشوبگران از حدود ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۱۸ تیرماه از خیابان های منتهی به دانشگاه تهران در جمع های ۱۵ تا ۲۰ نفره به سمت دانشگاه تهران در حرکت بودند که بعد از سر دادن شعارهای اهانت آمیز و بعضاً رکیک و همچنین پرتاب سنگ و آتش زدن لاستیک و سه سطح اشغال با مامورین نیروی انتظامی درگیر شدند.

برخی هواداران موسوی در طی مسیر خود خودروهای سواری را به بوق زدن ممتد وادار می‌کردند و مخالفین این موضوع با خرد شدن شیشه ماشین خود مواجه می شدند.

این افراد در شعارهای خود خطاب به رئیس جمهور و برخی مسئولین کشور، مخصوصا در مقابل مساجد مسیر با پرتاب سنگ تلاش به تحریک نیروهای مردمی به درگیری داشتند. نیروهای پلیس نیز با استفاده از بلندگو از تجمع کنندگان خواستند منطقه را ترک کنند هشدار دادند در صورت سرپیچی با دستگیری مواجه خواهند شد.

حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر نیز در کوی دانشگاه تهران حرکاتی مشابه اغتشاشگران و برخی هواداران موسوی را انجام دادند و با سر دادن شعارهای اهانت آمیز و بعضی رکیک و ضمن پرتاب سنگ و برپایی آتش با مامورین نیروی انتظامی درگیر شدند.

انتهای خبر/


نویسنده مطلب: .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *