اجتماع مدافعان حرم شهرستان بم یک نمونه تمیز از آتش به اختیار انقلابی است

[ad_1]
اجتماع مدافعان حرم شهرستان بم یک نمونه تمیز از آتش به اختیار انقلابی است

به گزارش ارگ نیوز؛ پس از اینکه مقام معظم رهبری  نخستین بار تعبیر آتش به اختیار را مطرح فرمودند نگران شدم، آخر ابوموسی های ساده لوحی را می شناختم که از این دستور فرمانده کل قوا به افسران جنگ نرم سو استفاده می کنند که در آخر نیز همینطور هم شد و در روز قدس عده ای که همیشه  سطحی ترین نوع برداشت از مفاهیم عمیق مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را دارند شاید پایه‌گذار بدعتی تازه باشند که به خوبی مقام معظم رهبری در سخنرانی دوم خود ضمن تشریح فرمان آتش به اختیار، برخی کج فهمی ها را نکوهش کردند.

در جامعه اسلامی ایران، فرهنگ، سیاست، اقتصاد در شرایطی از رویه شیعی و اسلامی خود فاصله می گیرند که گروهی از کسانی که شاید هم دلسوز باشند نادانسته بدترین شکل مبارزه با انحرافات ساختاری را پیش می گیرند اما این حرکات متاسفانه نه تنها بهبود نمی دهند بلکه خود زخم جدیدی را بر جریان مظلومِ انقلابی وارد می‌سازند.

از این که بگذریم اما باید به برخی حرکات تمیز و ارزشی جامعه نیز بالید و افتخار کرد از جمله می‌توان به اجتماع مدافعان حرم شهرستان بم اشاره کرد که تحسین همگان را برانگیخته است.

اولین بار که مقام معظم رهبری فرمان آتش به اختیار بودن دانشجویان و جوانان انقلابی را در هنگامه ای که دستگاه های اصلی فرهنگ، سیاست و اقتصاد دچار اختلالند و تعطیل هستند را صادر کردند، بدون هیچ  تاملی اجتماع مدافعان حرم شهرستان بم به ذهنم خطور کرد و دلیل این شاید برای بسیاری از اهالی اصلی فرهنگ و دلسوزان و انقلابیون ملموس و قابل درک باشد.

کارنامه این اجتماع که بیش از یک سال از آغاز فعالیتش می گذرد به لحاظ ارزیابی عملکرد بسیار کاربردی و مهم است تا مسئولین فرهنگی شهر بدانند که عمده کار تمیز فرهنگی را جوانان انقلابی و خود مردم برعهده دارند در حالی که مهم‌ترین  دغدغه دستگاه‌های مسئول فرهنگی دولتی شاید فرهنگ باشد اما نه به طور جد و غالب از نوع اسلامی و انقلابی آن!  بلکه علی الاسف با پیگیری و اهتمام در اجرای آن چه شبیخون فرهنگی طی دهه های گذشته علیه جامعه اسلامی و انقلابی ایران دنبال می‌کرده است.

به گفته مدیر تشکیلات اجتماع مدافعان حرم، این اجتماع خودجوش و آتش به اختیار  که در عمر کوتاه خود توانسته است  فرهنگ جهاد و شهادت را در ضمیر بسیاری از نوجوانان و جوانان و قشر خاص دانشجویی این دیار نهادینه کند، کار خود  را با اتکال به خدا و ناامیدی محض! از دستگاه‌های فرهنگی آغاز کرد که در نتیجه شاهد کارنامه بسیار درخشانی از این تشکیلات انقلابی شدیم.

انتهای خبر/


نویسنده مطلب: .

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *